Pohyb sa vždy oplatí

Pod fyzickou (pohybovou) aktivitou sa vo všeobecnosti rozumie akýkoľvek telesný pohyb, ktorý vykonávame kostrovým svalstvom a ktorý vedie k výdaju energie. Na prvý pohľad pomalšie a ľahšie cvičenie je pre spaľovanie tukov efektívnejšie než intenzívne cvičenie, pri ktorom spaľujete cukry a nie tuky.

Čítať ďalej: Pohyb sa vždy oplatí

Pre dlhší a zdravší život

Už staroveký grécky lekár a filozof galen (Claudius Galenus; 129-200? n. l.) pripisoval pohybu, cvičeniu a športu veľký význam pre ľudské zdravie. Vo svojej medicínskej teórii, ktorá sa zvykne nazývať aj „Zákon zdravia“, zaradil pohyb medzi šesť základných vlastností, ktoré majú zásadný vplyv na zdravie: (1) vzduch; (2) potrava a nápoje; (3) spánok a bdenie; (4) pohyb/cvičenie a odpočinok; (5) vylučovanie a zadržiavanie; (6) vášne v mysli.

Čítať ďalej: Pre dlhší a zdravší život

     

Knihy o zdraví a diétach z Vydavateľstva Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o.

 

             

 

            

 

Knihy o diétnom stravovaní z vydavateľstva Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o. si môžete s odkazom na túto web stránku (www.onlife.sk) kúpiť priamo v predajni Raabe s 25 % zľavou

Adresa vydavateľstva Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o.: Heydukova 12 alebo Heydukova 14, Bratislava , 5. poschodie (v oboch vchodoch na prízemí je recepčná, ktorá vás pustí do predajne na 5. poschodí).

Knihy si môžete objednať aj e-mailom na adrese: v.hudak@raabe.sk - a knihu(y) vám pošlú na dobierku poštou (poštovné neplatíte).

Cena  za ktorúkoľvek vyššie uvedenú knihu, pokiaľ si ju kúpite priamo vo vydavateľstve Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o. (osobným odberom alebo e-mailovou ojednávkou) je: 

15 EUR

  • aj napriek tomu, že na web stránke vydavateľstva Raabe je ponuková cena 20 EUR. 
  • pokiaľ poviete, že si uvedenú(é) knihu(y) idete kúpiť cez tento propagačný odkaz na www.onlife.sk, zaplatíte za každú z týchto kníh 15 EUR.
  • pre porovnanie: maloobchodná cena v kníhkupectvách je takisto 20 EUR. 
  • pri zaslaní kníh poštou, poštovné neplatíte. 

 

 

Knihy z vydavateľstva Klub50

 

Knihy pre vaše zdravie a pohodu

Ak vás niektorá z kníh z vydavateľstva KLUB50 zaujala, volajte na č. 0908 069 388 / píšte na info@klub50.sk, pošleme vám ju na dobierku. Poštovné neplatíte.

Edukačné brožúry a materiály

Nájdete nás

Biomedicínske centrum SAV, Pavilón lekárskych vied, Dúbravská cesta 9, 845 05 Bratislava

Areál Slovenskej akadémie vied

Poradňa: 0903 437 888

Poradňa: peterminarik57@gmail.com