Tieto stránky sú určené výhradne pre odbornú verejnosť v zdravotníctve a farmácii. Informácie, ktoré sú uvedené v tejto časti portálu, majú odborný a vzdelávací charakter. Kliknutím na články v tejto kategórií potvrdzujete, že ste osobou, ktorá je v zmysle zákona považovaná za odbornú verejnosť (t. j. osobou oprávnenou predpisovať alebo vydávať lieky a zdravotnícke pomôcky).

Pohyb a rakovina

Jestvuje značné množstvo tém a publikácií, ktoré rozoberajú vplyv rôznych aspektov ľudského správania a životného štýlu ku vzniku, či liečbe onkologických ochorení. Veľmi dôležitou, v dnešnej dobe stále aktuálnejšou a paradoxne dlhodobo zanedbávanou témou, je vplyv pravidelnej fyzickej aktivity a pohybu ako priamej prevencie voči vzniku rakoviny rôzneho druhu. 

Čítať ďalej: Pohyb a rakovina

Príčiny rakoviny

Príčiny rakoviny a jej rizikové faktory sú rôznorodé. O vzniku zhubného nádoru zďaleka nerozhodujú iba dedičné faktory. Nedá sa preto povedať, že to, či niekto ochorie na zhubný nádor, je iba otázkou nešťastnej náhody, na ktorú samotný jedinec nemá žiadny dosah. Príčinné a rizikové faktory rakoviny sa zvyknú deliť podľa viacerých kritérií. Oproti [1] dedičným faktorom sú však v prevahe [2] vonkajšie faktory, v rámci ktorých sú to predovšetkým: a) environmentálne faktory; b) infekčné faktory; c) životný štýl – strava a výživa, pohybová aktivita, fajčenie, alkohol; d) obezita.

Čítať ďalej: Príčiny rakoviny

 

Knihy pre vaše zdravie a pohodu

Ak vás niektorá z našich kníh zaujala, volajte na č. 0908 069 388 / píšte na info@klub50.sk, pošleme vám ju na dobierku. Poštovné neplatíte.

Objednajte si novinky

Objednajte si novinky, zdieľajte a bezplatne získate upozornenie na nové články a e-booky.

Nájdete nás

Račianska 69/B, 831 02 Bratislava

bytový dom Manhattan, 4. poschodie

poradňa: 0903 437 888

poradňa: peterminarik57@gmail.com

texty a objednávky kníh: 0908 069 388

texty a objednávky kníh: peterminarik57@gmail.com