Tieto stránky sú určené výhradne pre odbornú verejnosť v zdravotníctve a farmácii. Informácie, ktoré sú uvedené v tejto časti portálu, majú odborný a vzdelávací charakter. Kliknutím na články v tejto kategórií potvrdzujete, že ste osobou, ktorá je v zmysle zákona považovaná za odbornú verejnosť (t. j. osobou oprávnenou predpisovať alebo vydávať lieky a zdravotnícke pomôcky).

Prevencia a prekonávanie stresu

Zdravie je stav telesnej a duševnej vyrovnanosti. Stres, túto nadmernú záťaž podľa H. Selyeho vyvoláva všeobecný adaptačný syndróm. Jeho významnou súčasťou je špecifická hormonálna reakcia organizmu, najmä hypofýzy a drene nadobličiek. Tým sa zvýši celková aktivačná úroveň organizmu, čo sa prejaví aj v psychickej oblasti (Kondáš a spol., 2002, s. 108). Pri prevencii ide opredchádzanie škodlivých faktorov, ktoré majú negatívny vplyv na zdravie človeka (vzdelávaním, preventívnymi prehliadkami ai.).

Čítať ďalej: Prevencia a prekonávanie stresu

 

Knihy pre vaše zdravie a pohodu

Ak vás niektorá z našich kníh zaujala, volajte na č. 0908 069 388 / píšte na info@klub50.sk, pošleme vám ju na dobierku. Poštovné neplatíte.

Objednajte si novinky

Objednajte si novinky, zdieľajte a bezplatne získate upozornenie na nové články a e-booky.

Nájdete nás

Račianska 69/B, 831 02 Bratislava

bytový dom Manhattan, 4. poschodie

poradňa: 0903 437 888

poradňa: peterminarik57@gmail.com

texty a objednávky kníh: 0908 069 388

texty a objednávky kníh: peterminarik57@gmail.com