Tieto stránky sú určené výhradne pre odbornú verejnosť v zdravotníctve a farmácii. Informácie, ktoré sú uvedené v tejto časti portálu, majú odborný a vzdelávací charakter. Kliknutím na články v tejto kategórií potvrdzujete, že ste osobou, ktorá je v zmysle zákona považovaná za odbornú verejnosť (t. j. osobou oprávnenou predpisovať alebo vydávať lieky a zdravotnícke pomôcky).

Komplementárna a alternatívna medicína

Okrem tradičných (konvenčných) liečebných metód onkologických ochorení (chemoterapia, rádioterapia, biologická liečba alebo chirurgia) existujú aj menej tradičné formy, ktoré budia záujem nielen pacientov, ale aj časti odbornej verejnosti. Komplementárna a alternatívna medicína (ďalej aj KAM) sa netýka iba liekov a výživových doplnkov. Ide o celý rad viac alebo menej netradičných produktov, ako aj fyzikálnych, relaxačných, psychologických a ďalších procedúr. Ich cieľom je pomôcť pri snahe dosiahnuť úľavu od chorobných príznakov, zlepšiť celkový stav a kvalitu života pacientov. Onkologickí pacienti sa často po stanovení diagnózy utiekajú k rozličným netradičným metódam podpornej liečby v nádeji na zlepšenie priebehu svojho ochorenia a celkového stavu.

Čítať ďalej: Komplementárna a alternatívna medicína

 

Knihy pre vaše zdravie a pohodu

Ak vás niektorá z našich kníh zaujala, volajte na č. 0908 069 388 / píšte na info@klub50.sk, pošleme vám ju na dobierku. Poštovné neplatíte.

Objednajte si novinky

Objednajte si novinky, zdieľajte a bezplatne získate upozornenie na nové články a e-booky.

Nájdete nás

Račianska 69/B, 831 02 Bratislava

bytový dom Manhattan, 4. poschodie

poradňa: 0903 437 888

poradňa: peterminarik57@gmail.com

texty a objednávky kníh: 0908 069 388

texty a objednávky kníh: peterminarik57@gmail.com