Antioxidačné výživové doplnky podporujú rakovinu pľúc u myší

Švédski vedci zistili, že podávanie antioxidačných výživových doplnkov laboratórnym myšiam, ktoré trpeli na malobunkové pľúcne nádory, mali za následok, že nádory u týchto pokusných myší rástli rýchlejšie, boli invazívnejšie a aj zahubili myši rýchlejšie, než nádory u tých myší, ktoré nedostávali uvedené výživové doplnky s obsahom antioxidantov.

Čítať ďalej: Antioxidačné výživové doplnky podporujú rakovinu pľúc u myší

Doplnky výživy - kedy, ktoré a ako

Ak sa neviete dobre zorientovať v otázkach výživových doplnkov [ďalej v skratke uvádzané aj ako VD], alebo máte niekedy v lekárni problém odlíšiť lieky od doplnkov, pokúsime sa vám byť v tejto sekcii nápomocní. Budeme sa snažiť dať odpovede na najčastejšie kladené otázky o doplnkoch výživy a poskytnúť v čo najprehľadnejšej forme stručné, zato však potrebné informácie k danej téme. Chceme, aby ste vedeli, čo sú VD, na čo sú určené, čo od jednotlivých doplnkov môžete očakávať, kedy má zmysel ich užívať a naopak, kedy je ich kúpa skôr vyhodenými peniazmi, než zmysluplným nákupom.

Čítať ďalej: Doplnky výživy - kedy, ktoré a ako

Výživové doplnky a prevencia rakoviny

Pestrá strava  s prevahou rastlinných potravín vrátane najmenej 5 porcií rôznorodej neškrobovej zeleniny a ovocia má byť zdrojom všetkých protektívnych živín na zníženie rizika nádorovej recidívy alebo získanie nového nádoru. Výživové doplnky/VD sú určené skôr na doplnenie niektorých živín, ktorých príjem je z rôznych dôvodov znížený, alebo pri ich vyššej potrebe v určitom období.

Čítať ďalej: Výživové doplnky a prevencia rakoviny

     

Knihy o zdraví a diétach z Vydavateľstva Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o.

 

             

 

            

 

Knihy o diétnom stravovaní z vydavateľstva Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o. si môžete s odkazom na túto web stránku (www.onlife.sk) kúpiť priamo v predajni Raabe s 25 % zľavou

Adresa vydavateľstva Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o.: Heydukova 12 alebo Heydukova 14, Bratislava , 5. poschodie (v oboch vchodoch na prízemí je recepčná, ktorá vás pustí do predajne na 5. poschodí).

Knihy si môžete objednať aj e-mailom na adrese: v.hudak@raabe.sk - a knihu(y) vám pošlú na dobierku poštou (poštovné neplatíte).

Cena  za ktorúkoľvek vyššie uvedenú knihu, pokiaľ si ju kúpite priamo vo vydavateľstve Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o. (osobným odberom alebo e-mailovou ojednávkou) je: 

15 EUR

  • aj napriek tomu, že na web stránke vydavateľstva Raabe je ponuková cena 20 EUR. 
  • pokiaľ poviete, že si uvedenú(é) knihu(y) idete kúpiť cez tento propagačný odkaz na www.onlife.sk, zaplatíte za každú z týchto kníh 15 EUR.
  • pre porovnanie: maloobchodná cena v kníhkupectvách je takisto 20 EUR. 
  • pri zaslaní kníh poštou, poštovné neplatíte. 

 

 

Knihy z vydavateľstva Klub50

 

Knihy pre vaše zdravie a pohodu

Ak vás niektorá z kníh z vydavateľstva KLUB50 zaujala, volajte na č. 0908 069 388 / píšte na info@klub50.sk, pošleme vám ju na dobierku. Poštovné neplatíte.

Edukačné brožúry a materiály

Nájdete nás

Biomedicínske centrum SAV, Pavilón lekárskych vied, Dúbravská cesta 9, 845 05 Bratislava

Areál Slovenskej akadémie vied

Poradňa: 0903 437 888

Poradňa: peterminarik57@gmail.com