Antioxidačné výživové doplnky podporujú rakovinu pľúc u myší

Švédski vedci zistili, že podávanie antioxidačných výživových doplnkov laboratórnym myšiam, ktoré trpeli na malobunkové pľúcne nádory, mali za následok, že nádory u týchto pokusných myší rástli rýchlejšie, boli invazívnejšie a aj zahubili myši rýchlejšie, než nádory u tých myší, ktoré nedostávali uvedené výživové doplnky s obsahom antioxidantov.

Čítať ďalej: Antioxidačné výživové doplnky podporujú rakovinu pľúc u myší

Doplnky výživy - kedy, ktoré a ako

Ak sa neviete dobre zorientovať v otázkach výživových doplnkov [ďalej v skratke uvádzané aj ako VD], alebo máte niekedy v lekárni problém odlíšiť lieky od doplnkov, pokúsime sa vám byť v tejto sekcii nápomocní. Budeme sa snažiť dať odpovede na najčastejšie kladené otázky o doplnkoch výživy a poskytnúť v čo najprehľadnejšej forme stručné, zato však potrebné informácie k danej téme. Chceme, aby ste vedeli, čo sú VD, na čo sú určené, čo od jednotlivých doplnkov môžete očakávať, kedy má zmysel ich užívať a naopak, kedy je ich kúpa skôr vyhodenými peniazmi, než zmysluplným nákupom.

Čítať ďalej: Doplnky výživy - kedy, ktoré a ako

Výživové doplnky a prevencia rakoviny

Pestrá strava  s prevahou rastlinných potravín vrátane najmenej 5 porcií rôznorodej neškrobovej zeleniny a ovocia má byť zdrojom všetkých protektívnych živín na zníženie rizika nádorovej recidívy alebo získanie nového nádoru. Výživové doplnky/VD sú určené skôr na doplnenie niektorých živín, ktorých príjem je z rôznych dôvodov znížený, alebo pri ich vyššej potrebe v určitom období.

Čítať ďalej: Výživové doplnky a prevencia rakoviny

 

Knihy pre vaše zdravie a pohodu

Ak vás niektorá z našich kníh zaujala, volajte na č. 0908 069 388 / píšte na info@klub50.sk, pošleme vám ju na dobierku. Poštovné neplatíte.

Objednajte si novinky

Objednajte si novinky, zdieľajte a bezplatne získate upozornenie na nové články a e-booky.

Nájdete nás

Račianska 69/B, 831 02 Bratislava

bytový dom Manhattan, 4. poschodie

poradňa: 0903 437 888

poradňa: peterminarik57@gmail.com

texty a objednávky kníh: 0908 069 388

texty a objednávky kníh: peterminarik57@gmail.com