Napísali o nás

Vitálny, príťažlivý a výkonný - ak vie, ako na to

In magazín Happy Man, Časopis, ktorý vie, po čom muži túžia, november 2014, s 70 - 72. Ukážky z textu: MUDr. Peter MINÁRIK, PhD. pôsobí ako gastroenterológ na onkológii. Čo znamená, že sa mu do rúk dostávajú aj pacienti s tými najťažšími diagnózami rakoviny. Práve preto, že každodenne vidí dopad zlého životného štýlu na ľudské zdravie, sa začal zaujímať o to, akým spôsobom súvisí stravovanie, to správne i nesprávne, s diagnózami najčastejších civilizačných chorôb. „Človek môže byť produktívny len vtedy, keď je zdravý. Nebagatelizujte riziko, starajte sa o seba. Pretože nie zdravá strava je drahá, ani aktívny životný štýl nie je drahý. Najdrahšie je byť chorý,“ – odkazuje mužom každého veku.

Čítať ďalej: Vitálny, príťažlivý a výkonný - ak vie, ako na to

Napísali o nás. December 2014

Monitoring slovenských médií - december 2014

Málo pohybu – vyššie riziko rakoviny
sme.sk 10/12/2014

V dôsledku pohybu dochádza k zmenšovaniu objemu telesného tuku, najmä abdominálneho, ktorý je pre zdravie nebezpečnejší, znižuje sa aj inzulínová rezistencia, čo znamená, že sa zvyšuje citlivosť svalových buniek na inzulín, v dôsledku čoho dochádza k poklesu koncentrácie inzulínu a aj rastového faktoru IGF-1v krvi. Gastroenterológ Peter Minárik v knihe Rakovina a výživa – Mýty a fakty uvádza, že tieto látky zvyšujú riziko rakoviny, pretože podporujú rast buniek.

Čítať ďalej: Napísali o nás. December 2014

 

Knihy pre vaše zdravie a pohodu

Ak vás niektorá z našich kníh zaujala, volajte na č. 0908 069 388 / píšte na info@klub50.sk, pošleme vám ju na dobierku. Poštovné neplatíte.

Objednajte si novinky

Objednajte si novinky, zdieľajte a bezplatne získate upozornenie na nové články a e-booky.

Nájdete nás

Račianska 69/B, 831 02 Bratislava

bytový dom Manhattan, 4. poschodie

poradňa: 0903 437 888

poradňa: peterminarik57@gmail.com

texty a objednávky kníh: 0908 069 388

texty a objednávky kníh: peterminarik57@gmail.com