Konzumácia avokáda na dennej báze je jednoznačne doporučená, najmä kvôli jeho prospešnosti pre naše zdravie. Keďže ide z nášho pohľadu o trochu exotické ovocie, malým nedostatkom pri jeho kúpe je o niečo vyššia cena. Veríme však, že toto vás neodradí a rozhodnete sa zaradiť avokádo do vášho pravidelného jedálnička.

Konzumovať ho môžete rôzne. Buď surové, a to pridaním do šalátov, či vo forme pomazánok. Pre jeho rozotierateľnú konzistenciu sa používa aj ako zdravá alternatíva masla. Ako názorný príklad vám v nasledujúcich riadkoch ponúkneme recept na jednoduchú a zdravú avokádoú pomazánku.

Avokádo rozkrojte, vyberte kôstku a jeho vnútro vydlabte lyžičkou. Dužinu, pokiaľ je avokádo dostatočne mäkké stačí roztlačiť vidličkou, v inom prípade ju rozmixujte ponorným mixérom. Ak chcete získať slanú variáciu pomazánky, trošku ju posoľte, okoreňte a pridajte roztlačený cesnak. Samozrejme je možné si ho natrieť na špaldový chlieb aj v jeho prirodzenej, neochutenej forme.

 

Avokádo na ranajky

 

Tip na záver: Pre zachovanie sviežosti a zelenej farby ho pokvapkajte citrónom. Ten zabráni oxidácii avokáda na vzduchu, čo sa môže prejaviť zhnednutím a znížením jeho senzorickej hodnoty.


Prajeme vám dobrú chuť.

 

© Petronela Paulová

Knihy o zdraví a diétach z Vydavateľstva Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o.

 

             

 

            

           

 

Knihy o diétnom stravovaní z vydavateľstva Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o. si môžete s odkazom na túto web stránku (www.onlife.sk) kúpiť priamo v predajni Raabe s 20 % zľavou

Adresa vydavateľstva Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o.Heydukova 14, Bratislava , 5. poschodie (recepčná na prízemí vás pustí do predajne na 5. poschodí).

Cena za ktorúkoľvek vyššie uvedenú knihu, pokiaľ si ju kúpite priamo vo vydavateľstve Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o. a uvediete heslo "minárik" (osobným odberom alebo e-mailovou objednávkou), je teda 16 EUR.

  • aj napriek tomu, že na web stránke vydavateľstva Raabe je ponuková cena 20 EUR. 
  • pokiaľ poviete, že si uvedenú(é) knihu(y) idete kúpiť cez tento propagačný odkaz na www.onlife.sk (alebo uvediete heslo „minárik“), zaplatíte za každú z týchto kníh 16 EUR.
  • pre porovnanie: maloobchodná cena v kníhkupectvách je obvykle 20 EUR. 
  • pokiaľ pošlete vydavateľstvu objednávku konkrétnej knihy na adresu: abo@raabe.sk - vydavateľstvo Vám pošle objednanú knihu domov kuriérom

 

 

Knihy z vydavateľstva Klub50

 

Knihy pre vaše zdravie a pohodu

Ak vás niektorá z kníh z vydavateľstva KLUB 50 zaujala, volajte na č. 0908 069 388 / píšte na info@klub50.sk, pošleme vám ju na dobierku. Poštovné neplatíte.

Edukačné brožúry a materiály

Nájdete nás

Biomedicínske centrum SAV, Pavilón lekárskych vied, Dúbravská cesta 9, 845 05 Bratislava

Areál Slovenskej akadémie vied

Poradňa: 0903 437 888

Poradňa: peterminarik57@gmail.com