Jednoduchý zeleninový zapekaný mix pripomínajúci známu francúzsku špecialitu ratatouille. Pokrm je vhodný na letné dovolenkové dni. Podávame k nemu zvyčajne šalát z čerstvej zeleniny. Je vhodný aj ako pestrá príloha k mäsu.

Suroviny:

- zemiaky

- cukety

- paradajky

- cesnak

- repkový olej

- koreniny a rozmarín

 

Postup: Zemiaky, cukety a paradajky nakrájame na kolieska. Množstvo surovín, samozrejme, závisí od počtu osôb. Nakrájané kúsky ukladáme striedavo do kruhu na plech vyliaty repkovým olejom. Masu posypeme strúčikmi neošúpaného cesnaku a osolíme, prípadne okoreníme a ozdobíme vetvičkami čerstvo natrhaného rozmarínu. Rozmarín dodá jedlu skvelú chuť. Dáme zapiecť na 180 °C. Ak si chcete túto zjednodušenú verziu ratatouille vylepšiť, môžete pridať plátky baklažánu, papriky a cibuľku.

Prajem dobrú a zdravú chuť!

© Petronela Paulová

Foto: Paulína Paulová

 

 

Knihy o zdraví a diétach z Vydavateľstva Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o.

 

             

 

            

           

 

Knihy o diétnom stravovaní z vydavateľstva Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o. si môžete s odkazom na túto web stránku (www.onlife.sk) kúpiť priamo v predajni Raabe s 20 % zľavou

Adresa vydavateľstva Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o.Heydukova 14, Bratislava , 5. poschodie (recepčná na prízemí vás pustí do predajne na 5. poschodí).

Cena za ktorúkoľvek vyššie uvedenú knihu, pokiaľ si ju kúpite priamo vo vydavateľstve Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o. a uvediete heslo "minárik" (osobným odberom alebo e-mailovou objednávkou), je teda 16 EUR.

  • aj napriek tomu, že na web stránke vydavateľstva Raabe je ponuková cena 20 EUR. 
  • pokiaľ poviete, že si uvedenú(é) knihu(y) idete kúpiť cez tento propagačný odkaz na www.onlife.sk (alebo uvediete heslo „minárik“), zaplatíte za každú z týchto kníh 16 EUR.
  • pre porovnanie: maloobchodná cena v kníhkupectvách je obvykle 20 EUR. 
  • pokiaľ pošlete vydavateľstvu objednávku konkrétnej knihy na adresu: abo@raabe.sk - vydavateľstvo Vám pošle objednanú knihu domov kuriérom

 

 

Knihy z vydavateľstva Klub50

 

Knihy pre vaše zdravie a pohodu

Ak vás niektorá z kníh z vydavateľstva KLUB 50 zaujala, volajte na č. 0908 069 388 / píšte na info@klub50.sk, pošleme vám ju na dobierku. Poštovné neplatíte.

Edukačné brožúry a materiály

Nájdete nás

Biomedicínske centrum SAV, Pavilón lekárskych vied, Dúbravská cesta 9, 845 05 Bratislava

Areál Slovenskej akadémie vied

Poradňa: 0903 437 888

Poradňa: peterminarik57@gmail.com