Káva a jej vplyv na zdravie

Mýtus, že káva nám škodí, bol vyvrátený. Naopak, káva obsahuje takmer 200 látok s pozitívnym účinkom na ľudský organizmus. Okrem kofeínu s povzbudzujúcimi účinkami sú to najmä antioxidanty, ktoré dokážu zabrániť oxidačnému stresu a pôsobia ako prevencia kardiovaskulárnych a nádorových ochorení, Parkinsonovej a Alzheimerovej choroby. Z hľadiska výživy je dôležitý aj pomerne vysoký obsah draslíka a horčíka.

Čítať ďalej: Káva a jej vplyv na zdravie

Maslo versus margaríny

Na internete sa z času na čas objavujú pamflety o margarínoch. Píše sa v nich, že je to na 99,9 % čistý plast, ktorý nechcú žrať ani myši a potkany, že margaríny obchádza i hmyz, plesne a baktérie. A že maslo je „prírodný produkt“, zatiaľ čo margarín je „umelá hmota“. Českí nutriční špecialisti dali dohromady objektívne argumenty, aby definitívne vyvrátili tento klamlivý mýtus o „škodlivosti“ margarínov a „zdraviu prospešnom“ masle.

Čítať ďalej: Maslo versus margaríny

Pomáha káva vytriezvieť?

Je to absolútny mýtus. Alkohol sa v organizme vstrebe, naviaže na štruktúry v mozgu a jeho tlmiaci účinok nemôžeme potlačiť povzbudzujúcou silou kávy. To nefunguje. Káva neurýchli odbúravanie alkoholu v organizme. Pečeň jednoducho potrebuje na metabolické odbúranie alkoholu svoj čas.

Čítať ďalej: Pomáha káva vytriezvieť?

Črevná sprcha

O tejto metóde alternatívnej medicíny sa pomerne často diskutuje. Črevná sprcha má mechanicky očistiť sliznice a steny hrubého čreva od nánosov nahromadenej a stagnujúcej stolice a hnilobných zvyškov, a tak prispieť k uzdraveniu z veľkého počtu chorôb. Je toto tvrdenie pravdivé a je vôbec zdravé podstupovať podobné procedúry?

Čítať ďalej: Črevná sprcha

Knihy o zdraví a diétach z Vydavateľstva Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o.

 

             

 

            

           

 

Knihy o diétnom stravovaní z vydavateľstva Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o. si môžete s odkazom na túto web stránku (www.onlife.sk) kúpiť priamo v predajni Raabe s 20 % zľavou

Adresa vydavateľstva Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o.Heydukova 14, Bratislava , 5. poschodie (recepčná na prízemí vás pustí do predajne na 5. poschodí).

Cena za ktorúkoľvek vyššie uvedenú knihu, pokiaľ si ju kúpite priamo vo vydavateľstve Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o. a uvediete heslo "minárik" (osobným odberom alebo e-mailovou objednávkou), je teda 16 EUR.

  • aj napriek tomu, že na web stránke vydavateľstva Raabe je ponuková cena 20 EUR. 
  • pokiaľ poviete, že si uvedenú(é) knihu(y) idete kúpiť cez tento propagačný odkaz na www.onlife.sk (alebo uvediete heslo „minárik“), zaplatíte za každú z týchto kníh 16 EUR.
  • pre porovnanie: maloobchodná cena v kníhkupectvách je obvykle 20 EUR. 
  • pokiaľ pošlete vydavateľstvu objednávku konkrétnej knihy na adresu: abo@raabe.sk - vydavateľstvo Vám pošle objednanú knihu domov kuriérom

 

 

Knihy z vydavateľstva Klub50

 

Knihy pre vaše zdravie a pohodu

Ak vás niektorá z kníh z vydavateľstva KLUB 50 zaujala, volajte na č. 0908 069 388 / píšte na info@klub50.sk, pošleme vám ju na dobierku. Poštovné neplatíte.

Edukačné brožúry a materiály

Nájdete nás

Biomedicínske centrum SAV, Pavilón lekárskych vied, Dúbravská cesta 9, 845 05 Bratislava

Areál Slovenskej akadémie vied

Poradňa: 0903 437 888

Poradňa: peterminarik57@gmail.com