Raw food - plusy a mínusy

Počiatky histórie „raw food“, teda konzumácie surovej stravy spadajú do konca 19. storočia, kedy švajčiarsky lekár M. Bircher-Benner [1897] v rámci šírenia osvety o nových formách zdravej životosprávy začal propagovať surovú rastlinnú stravu [zeleninu a ovocie] ako diétny liečebný prostriedok na podporu uzdravenia pri rôznych ochoreniach.

Čítať ďalej: Raw food - plusy a mínusy

Jarná detoxikácia

Hneď v úvode musím zdôrazniť, že s termínom „jarná detoxikácia“ sa v odbornej a vedeckej literatúre nestretnete, je to téma z internetu a dámskych magazínov. Slúži pravdepodobne iba ako marketingový magnet na pritiahnutie pozornosti čitateľov a zákazníkov. Služby spojené s „detoxikáciou“ a jarným detoxom ponúkajú väčšinou nemedicínske zariadenia. Mnohí ľudia však takejto reklame ľahko uveria a podstupujú rozličné „očistné“ kúry, často za nemalé peniaze. Populárne sú na jar.

Čítať ďalej: Jarná detoxikácia

Delená strava

Delená strava je veľmi obľúbená diéta najmä u ľudí, ktorí chcú znížiť svoju nadváhu. „Otcom“ teórie delenej stravy bol americký lekár Howard Hay (1866 – 1940). Základnou filozofiou tejto diéty je fakt, že bielkoviny a sacharidy sa nemajú v tráviacom trakte tráviť a vstrebávať súčasne. Logicky potom hlása oddelenie „bielkovinových“ a „sacharidových“ potravín.

Čítať ďalej: Delená strava

 

Knihy pre vaše zdravie a pohodu

Ak vás niektorá z našich kníh zaujala, volajte na č. 0908 069 388 / píšte na info@klub50.sk, pošleme vám ju na dobierku. Poštovné neplatíte.

Objednajte si novinky

Objednajte si novinky, zdieľajte a bezplatne získate upozornenie na nové články a e-booky.

Nájdete nás

Račianska 69/B, 831 02 Bratislava

bytový dom Manhattan, 4. poschodie

poradňa: 0903 437 888

poradňa: peterminarik57@gmail.com

texty a objednávky kníh: 0908 069 388

texty a objednávky kníh: peterminarik57@gmail.com