Raw food - plusy a mínusy

Počiatky histórie „raw food“, teda konzumácie surovej stravy spadajú do konca 19. storočia, kedy švajčiarsky lekár M. Bircher-Benner [1897] v rámci šírenia osvety o nových formách zdravej životosprávy začal propagovať surovú rastlinnú stravu [zeleninu a ovocie] ako diétny liečebný prostriedok na podporu uzdravenia pri rôznych ochoreniach.

Čítať ďalej: Raw food - plusy a mínusy

Jarná detoxikácia

Hneď v úvode musím zdôrazniť, že s termínom „jarná detoxikácia“ sa v odbornej a vedeckej literatúre nestretnete, je to téma z internetu a dámskych magazínov. Slúži pravdepodobne iba ako marketingový magnet na pritiahnutie pozornosti čitateľov a zákazníkov. Služby spojené s „detoxikáciou“ a jarným detoxom ponúkajú väčšinou nemedicínske zariadenia. Mnohí ľudia však takejto reklame ľahko uveria a podstupujú rozličné „očistné“ kúry, často za nemalé peniaze. Populárne sú na jar.

Čítať ďalej: Jarná detoxikácia

Delená strava

Delená strava je veľmi obľúbená diéta najmä u ľudí, ktorí chcú znížiť svoju nadváhu. „Otcom“ teórie delenej stravy bol americký lekár Howard Hay (1866 – 1940). Základnou filozofiou tejto diéty je fakt, že bielkoviny a sacharidy sa nemajú v tráviacom trakte tráviť a vstrebávať súčasne. Logicky potom hlása oddelenie „bielkovinových“ a „sacharidových“ potravín.

Čítať ďalej: Delená strava

Knihy o zdraví a diétach z Vydavateľstva Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o.

 

             

 

            

           

 

Knihy o diétnom stravovaní z vydavateľstva Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o. si môžete s odkazom na túto web stránku (www.onlife.sk) kúpiť priamo v predajni Raabe s 20 % zľavou

Adresa vydavateľstva Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o.Heydukova 14, Bratislava , 5. poschodie (recepčná na prízemí vás pustí do predajne na 5. poschodí).

Cena za ktorúkoľvek vyššie uvedenú knihu, pokiaľ si ju kúpite priamo vo vydavateľstve Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o. a uvediete heslo "minárik" (osobným odberom alebo e-mailovou objednávkou), je teda 16 EUR.

  • aj napriek tomu, že na web stránke vydavateľstva Raabe je ponuková cena 20 EUR. 
  • pokiaľ poviete, že si uvedenú(é) knihu(y) idete kúpiť cez tento propagačný odkaz na www.onlife.sk (alebo uvediete heslo „minárik“), zaplatíte za každú z týchto kníh 16 EUR.
  • pre porovnanie: maloobchodná cena v kníhkupectvách je obvykle 20 EUR. 
  • pokiaľ pošlete vydavateľstvu objednávku konkrétnej knihy na adresu: abo@raabe.sk - vydavateľstvo Vám pošle objednanú knihu domov kuriérom

 

 

Knihy z vydavateľstva Klub50

 

Knihy pre vaše zdravie a pohodu

Ak vás niektorá z kníh z vydavateľstva KLUB 50 zaujala, volajte na č. 0908 069 388 / píšte na info@klub50.sk, pošleme vám ju na dobierku. Poštovné neplatíte.

Edukačné brožúry a materiály

Nájdete nás

Biomedicínske centrum SAV, Pavilón lekárskych vied, Dúbravská cesta 9, 845 05 Bratislava

Areál Slovenskej akadémie vied

Poradňa: 0903 437 888

Poradňa: peterminarik57@gmail.com