Postoj pacienta k chorobe

Rozličné výskumy prinášajú informácie o tom, aké typy osobnosti nesú v sebe riziko civilizačných ochorení. Naša osobnosť priamo súvisí s tým, aký životný štýl a životné tempo volíme a ako sa staviame k zdravotným problémom. Na základe skúseností s pacientmi vidím často pacientov problém v jeho prežívaní a mienke, ktorú o svojej chorobe prijal. Či už ide o kardiovaskulárne, onkologické alebo ďalšie ochorenia, je potrebné, aby pacient zaujal aktívny postoj k svojmu zdraviu a využíval také stratégie, ktoré mu pomáhajú zmierniť ťažkosti, ktoré choroba prináša.

Čítať ďalej: Postoj pacienta k chorobe

Majme sa radi

Strach, úzkosť, bolesť a pocity bezcennosti, bezmocnosti, či beznádeje. Výnimkou nie sú ani depresívne nálady, smútok, zúfalstvo, apatia, depresia, či pocity prázdnoty. S tým všetkým sa stretávame v poradni pre onkologických pacientov a poznávanie týchto prejavov nám pomáha ovplyvňovať priebeh ochorenia a liečby.

Čítať ďalej: Majme sa radi

 

Knihy pre vaše zdravie a pohodu

Ak vás niektorá z našich kníh zaujala, volajte na č. 0908 069 388 / píšte na info@klub50.sk, pošleme vám ju na dobierku. Poštovné neplatíte.

Objednajte si novinky

Objednajte si novinky, zdieľajte a bezplatne získate upozornenie na nové články a e-booky.

Nájdete nás

Račianska 69/B, 831 02 Bratislava

bytový dom Manhattan, 4. poschodie

poradňa: 0903 437 888

poradňa: peterminarik57@gmail.com

texty a objednávky kníh: 0908 069 388

texty a objednávky kníh: peterminarik57@gmail.com