Láska k vnúčatám bez sladkostí

Problematika obezity v detskom veku je označovaná v posledných rokoch za epidémiu, ktorá sa rýchlo rozbieha a ťažko sa zastavuje. Výskyt obezity v mladom veku má stúpajúci charakter a podľa známej štúdie Bogalusa je pravdepodobnosť, že obézne deti budú trpieť týmto ochorením aj v dospelosti až 77 %. Čo je skutočne alarmujúce číslo. Podľa WHO (svetová zdravotnícka organizácia) sa celosvetový výskyt obezity u detí vo veku do 5 rokov zvýšil z pôvodných 5% v roku 2000 na 6,3 % v roku 2013. 

Čítať ďalej: Láska k vnúčatám bez sladkostí

Dedičnosť a životný štýl (nutrigenetika, nutrigenomika)

Nutrigenetika

Aj keď majú ľudia mnoho spoločných vlastností, napriek tomu sa navzájom v mnohých ohľadoch odlišujú. Dôvody týchto odlišností tkvejú v odchylných genetických informáciách, ktoré sa nachádzajú v bunkových jadrách – presnejšie v chromozómoch a v nich uložených molekulách DNA (deoxyribonukleová kyselina). 

Čítať ďalej: Dedičnosť a životný štýl (nutrigenetika, nutrigenomika)

Odporúčania Slovenskej kardiologickej spoločnosti

Kardiovaskulárne ochorenia (ďalej už len KVO) sú hlavnou príčinou úmrtí ľudí v civilizovaných častiach sveta. Ich počet je vyšší ako počet prípadov rakoviny; dohromady tieto dva druhy civilizačných ochorení tvoria takmer všetky príčiny úmrtí; zvyšok pripadá na úrazy a infekčné ochorenia (v Európe v omnoho nižšom počte ako v rozvojových krajinách, kde je situácia iná).

Čítať ďalej: Odporúčania Slovenskej kardiologickej spoločnosti

Zápcha nie je banálny problém

Objektívne sa zápcha pokladá za významný problém, a to tak lekársky (diferenciálna diagnóza, často zložité vyšetrenia a nie vždy rýchly úspech po liečbe), ako aj ekonomický (drahé vyšetrenia na vylúčenie závažných príčin zápchy, bohatá preskripcia liekov proti zápche) a neraz aj sociálny (horšia kvalita života pri dlhom pretrvávaní alebo častých recidívach).

Čítať ďalej: Zápcha nie je banálny problém

Prevencia rakoviny hrubého čreva a konečníka

Rakovina zahŕňa približne 200 druhov zhubných nádorov, ktoré postihujú rôzne orgány a tkanivá nášho tela. Rakovina hrubého čreva a konečníka (kolorektálny karcinóm, skrátene KRK) je jednou z najčastejších foriem zhubných nádorov.  Vo väčšine vyspelých krajín je na treťom mieste spomedzi všetkých foriem rakoviny. V mnohých prípadoch sa však KRK dá predísť zdravou životosprávou alebo sa dá odhaliť vo veľmi včasných predrakovinových štádiách (polypy, prekancerózy, rané štádiá nádoru). 

Čítať ďalej: Prevencia rakoviny hrubého čreva a konečníka

Knihy o zdraví a diétach z Vydavateľstva Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o.

 

             

 

            

           

 

Knihy o diétnom stravovaní z vydavateľstva Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o. si môžete s odkazom na túto web stránku (www.onlife.sk) kúpiť priamo v predajni Raabe s 20 % zľavou

Adresa vydavateľstva Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o.Heydukova 14, Bratislava , 5. poschodie (recepčná na prízemí vás pustí do predajne na 5. poschodí).

Cena za ktorúkoľvek vyššie uvedenú knihu, pokiaľ si ju kúpite priamo vo vydavateľstve Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o. a uvediete heslo "minárik" (osobným odberom alebo e-mailovou objednávkou), je teda 16 EUR.

  • aj napriek tomu, že na web stránke vydavateľstva Raabe je ponuková cena 20 EUR. 
  • pokiaľ poviete, že si uvedenú(é) knihu(y) idete kúpiť cez tento propagačný odkaz na www.onlife.sk (alebo uvediete heslo „minárik“), zaplatíte za každú z týchto kníh 16 EUR.
  • pre porovnanie: maloobchodná cena v kníhkupectvách je obvykle 20 EUR. 
  • pokiaľ pošlete vydavateľstvu objednávku konkrétnej knihy na adresu: abo@raabe.sk - vydavateľstvo Vám pošle objednanú knihu domov kuriérom

 

 

Knihy z vydavateľstva Klub50

 

Knihy pre vaše zdravie a pohodu

Ak vás niektorá z kníh z vydavateľstva KLUB 50 zaujala, volajte na č. 0908 069 388 / píšte na info@klub50.sk, pošleme vám ju na dobierku. Poštovné neplatíte.

Edukačné brožúry a materiály

Nájdete nás

Biomedicínske centrum SAV, Pavilón lekárskych vied, Dúbravská cesta 9, 845 05 Bratislava

Areál Slovenskej akadémie vied

Poradňa: 0903 437 888

Poradňa: peterminarik57@gmail.com